Audriaus Giraiciobraskiu braskiu ukis

Rumba yra anksti deranti veislė iš „Fresh Forward“ veislininkystės programos. Rumba vidutiniškai sunoksta maždaug septynias dienas prieš Sonatą. Derliaus nuėmimo laikas yra žymiai ilgesnis nei Honeoye ar Clery.
Veislė žavi patraukliais, blizgiais, vidutiniškai raudonais vaisiais. Jie yra dideli, vienodi, tvirti, tinkami vartoti. Jie išlaiko blizgesį net ir laikydami šaltai. Sultingų vaisių skonis yra geras. Svarbus reguliarus skynimo ritmas, kitaip veislė gali tapti per tamsi.
Rumba tinka tiek uždirbti su vilna ir (arba) folija, tiek auginti tunelyje.

Apie Rumba braškių veislę

Rumbos derlius yra didelis, jo vaisiai yra geri, jų vaisių svoris didelis. Vargu ar yra luošių.
Gėlių stiebai nėra per ilgi, todėl vėlyvų šalnų ir stipraus lietaus metu veislė yra gana gerai apsaugota lapija. Apsauga nuo naktinių šalnų pavasarį su folija ar vilna taip pat yra svarbi priemonė norint išvengti žiedų šalnų.
Rumba yra labai sveika, energinga veislė, kuri iki šiol neparodė ypatingo jautrumo tam tikroms ligoms. Nepaisant to, selekcininkas rekomenduoja prevencinį purškimą nuo Botryčio ir Rhizoctonia.
Sodinimo atstumas 35 cm pasitvirtino. Rumba gali būti pasodinta ir kaip frigo augalas pavasarį, ir kaip žalias augalas rugpjūčio pradžioje. Dėl geros sveikatos ir didelių vaisių be problemų galima auginti dvejus metus. Antrus metus veislė turėtų būti apsaugota nuo žiemos šalnų, nes šakniastiebiai paprastai būna gana aukšti.
Kadangi veislė labai lengvai absorbuoja mikroelementą borą, tręšiant čia gali būti perteklius. Priešingu atveju specialių tręšimo priemonių nereikia, o veislę auginti yra gana lengva.