Audriaus Giraiciobraskiu braskiu ukis

„Malwina“ šiuo metu yra naujausia braškių veislė, kurią galima auginti ir kuri vėlyvuoju nokinimo laikotarpiu nustatė naujus tiesioginės rinkodaros standartus. Net ir įprastoje kultūroje vidutinis derliaus nuėmimo laikas yra maždaug 22 dienos po Elsantos (maždaug 12 dienų po Florencijos). Vėluojama šiaudais, ji subręsta tik praėjus maždaug 34 dienoms po Elsantos!
Malwina yra „Sofie“ x „Klon“ (Schimmelpfeng, Weihenstephan) kryžius. 1998 m. Šį kirtimą atliko Peteris Stoppelis, Kressbronas.
Augalas yra labai tvirtas ir energingas su tamsiai žaliais, vidutinio dydžio blizgiais lapais. Malwina žydi po lapija ir yra derlinga.
Jis yra tolerantiškas Verticillium ir yra idealus reprodukcijai.
Vaisiai yra dideli, tvirti ir blizgantys, vidutiniškai raudoni, o minkštimas yra raudonas. Skonis geras su lengvai nuskintais vaisiais (didmeninė prekyba), labai geras su visiškai sunokusiais vaisiais.
Malwina puikiai prisistato krepšyje ar dubenyje ir savo išskirtiniu aromatu primena „braškes iš močiutės sodo“ (kliento citata).
Malwinos derlius yra maždaug 15% mažesnis nei Elsantos (apie 20% mažesnis, jei vėluoja šiaudai). Stambių vaisių dalis yra 85% (šiaudai vėluoja apie 77%). Todėl prekinių I klasės vaisių dalis yra didesnė nei „Elsanta“.
Skynimo našumas yra maždaug 15% mažesnis (trumpi žiedkočiai, stori lapai).

Apie Malwina braškių veislę

Tinkamas tręšimas azotu turėtų būti naudojamas tik pasėliuose, kurie vėluoja šiaudais.
Atsižvelgiant į klimatą ir dirvožemį, lauko pasėliai turėtų būti tręšiami labai atsargiai (dėl pernelyg stiprių augalų ženkliai sumažėja skynimo našumas).
Maždaug 3% Malwinos vaisių atsiranda vadinamieji „kairieji žiedynai“. Tai yra genetinis defektas, dėl kurio lapuose iš vaisių išauga maždaug vienas vaisius viename augale.
Malwina yra ištverminga ir palyginti atspari ligoms. Jis yra atsparus Verticillium, nejautrus vaisių puviniui ir retai užpuolamas miltligės.
Malwina nejautri nuo stipraus lietaus ir saulės nudegimo.