Audriaus Giraicio braskiu ukis

​Dahli – labai ankstyva, nauja braškių veislė.
Derėjimo laikas – 2 dienos po Flair braškių veislės.
Uogų skonis labai geras, panašus į Flair veislės braškių uogų skonį, tik ne tokia aromatinga.
Uogos vidutinio dydžio, ryškios, raudonos spalvos, labai blizgios. Uogų spalva panaši į Flair braškių veislės uogas, tik Dahli veislės braškių uogos yra ryškesnės spalvos ir blizgesnės.
Labai geras uogų transportabilumas, uogos tvirta odele. Nuskintas Dahli braškių uogas, galima pardavinėti netgi kelias dienas, tai labai aktualu perdavinėjant ankstyviausias braškių veisles, kai niekas neperka dideliais kiekiais.

Apie Dahli braškių veislę

Dahli braškių veislė yra atsparesnė šaknų ligoms, vandens trūkumui ar pertekliui, mažiau kaprizinga, nei Flair braškių veislė, todėl puikiai tinkama auginti ir lauke.
Auginant lauke pastebėta, kad Dahli braškių veislė jautresnė tripsų pažeidimams, todėl nelabai tinka sodinimui vasaros pradžioje, vėlyvam braškių uogų derliui gauti. Auginant antrais ir trečiais metais, dėl derliaus ankstyvumo, su tripsais nėbūna problemų, nes tripsų dar nebūna daug prisiveisę, todėl jie nespėja pažeisti šios veislės uogų.
Dahli braškių veislė labai puikiai tinka auginti ir šiltnamiuose, nes puikiai jaučiasi substratuose, gerai perneša karštį.