Audriaus Giraiciobraskiu braskiu ukis

„Malling Centenary“ (EM 1764) yra nauja ankstyvoji veislė iš „East Malling“ (GB) veislininkystės programos.
2013 m. „Malling Centenary“ mus nustebino labai ankstyvu nokinimo periodu (praėjus 1–2 dienoms po Clery). Jame matėme galimą ankstyvo derliaus ploto alternatyvą. Šie rezultatai šiais metais nebuvo pakartoti. Kaip ir 2014 m., Derliaus derliaus nuėmimo laikotarpis buvo kelios dienos prieš Elsantos nokinimo laikotarpį. Veislę lengva gauti anksti, derlius prasideda
praėjus 3–5 dienoms po Clery ir kompaktiškas derliaus nuėmimo procesas.
Ankstyvoje kultūroje derlius yra didesnis nei Clery. Normalioje kultūroje derlius buvo didesnis nei Elsanta. Iš Anglijos taip pat yra gerų rezultatų dėl „Malling Centenary“ paskyrimo kultūros.
„Malling Centenary“ reiškia naują veislę, pasižyminčią unikaliomis vaisių savybėmis.
„Malling Centenary“ skonis yra geras, labai geras ir malonaus braškių aromato. Vaisiai yra vidutiniškai raudoni, šaldydami jie šiek tiek tamsėja. Tada jie turi vienodai raudoną vaisių spalvą, kuri yra šiek tiek tamsesnė nei Elsanta. „Malling Centenary“ įtikina nuostabiu blizgesiu. Vaisiai yra dideli ir labai labai taisyklingi. Mes surinkome 98% 1 komercinio lygio vaisių!
Vaisių tvirtumas yra labai geras. Mūsų tinkamumo vartoti rezultatai gerokai viršija „Elsanta“ rezultatus.
„Malling Centenary“ vaisių savybės mums taip įtikina, kad manome, jog rizika yra valdoma. Kokia rizika? Remiantis ankstesne patirtimi, veislė nėra ypač tvirta nuo ligų.

Apie Malling Centenary braškių veislę

Yra jautrumas Xanthomonas ir Phytophthora. Veislė žydi šiek tiek virš lapijos ir turi būti apsaugota nuo žiedų šalnų.
2014 m. „Malling Centenary“ mūsų rajone labai nukentėjo nuo gausių kritulių. Mūsų veisimo sode taip pat buvo nemažų nesėkmių dėl įtrūkusių ar susprogusių vaisių. Nepaisant šių problemų, „Malling Centenary“ derliaus pabaigoje derliaus pabaigoje buvo galima parduoti bendrą prekinių vaisių derlių, kuris buvo žymiai didesnis nei „Elsanta“! Nenorime sumažinti „Malling Centenary“ jautrumo lietui (pirmasis įspūdis po stipraus lietaus šiek tiek gąsdina), tačiau didėjančią riziką po atviru dangumi laikome valdomu. Mes turėjome dvi ekstremalias derliaus dienas, kuriose
lietaus žala buvo iki 50% . Net ir esant šioms sunkioms sąlygoms, mūsų bandymų vertinimai aiškiai rodo, kad „Malling Centenary“ galiausiai pasiekė labai gerą bendrą derlingumą.
„Malling Centenary“ mums vis dar yra viena perspektyviausių naujų padermių. Vaisių savybės yra tiesiog išskirtinės!

Dėl šios išskirtinės vaisių kokybės „Malling Centenary“ rekomenduojama visiems braškių auginimo rinkodaros kanalams. „Malling Centenary“ yra savo klasėje!