Audriaus Giraicio ukis

Be veislių pasirinkimo, dresūra ir genėjimas daro esminę įtaką įmonės derliui ir augalų sveikatai.

Sodinimo metais lazdelės auginamos. Atsižvelgiant į sodinimo datą ir išsivystymą, galima tikėtis nedidelio derliaus. Nuėmus derlių, šaknų segmentai nukerpami žemiau paskutinio žiedyno. Nendrė žemiau paskutinio žiedyno išlieka per žiemą ir gali būti nuimama kitais metais. Paprastai derlius nuimamas likus 2 – 3 savaitėms iki vasarinių aviečių derliaus nuėmimo. Lygiagrečiai šiam derliui auginamos jaunos lazdelės. Jie duoda derlių tų pačių metų rudenį. Pasibaigus trečiam derliui, paprastai atsodinamos naujos atsargos.

Primocanes

Sodinimo metais lazdelės auginamos. Atsižvelgiant į sodinimo datą ir išsivystymą, galima tikėtis nedidelio derliaus. Rudenį / žiemą lazdelės supjaustomos šalia žemės. Pavasarį iš šaknų pumpurų išdygsta naujos lazdelės, kurios nuimamos rudenį.

Toks aviečių auginimas yra daug intensyvesnis ir paprastai vyksta specialiose įmonėse. Rekomenduojama auginti žemiau lietaus pelerinų arba tunelyje. Šis auginimo būdas dažnai atliekamas kartu su auginimu substrate. Pirmoji patirtis parodė, kad derinant naujas rudens veisles ir šį gamybos metodą galima pasiekti didelį derlių ir išplėsti derliaus nuėmimo laikotarpį.